Контактирајте не | Кинески

Повеќе надежи, повеќе можности, и поголема живост.

* 范围 仅限 本站 产品 及 新闻 版块 内容

За производите

 

SpineStrong за хернијален диск и ишијас

 

'Рбетниот силен е единствен додаток во исхраната формулиран за одржување на силен 'рбет и здравје на' рбетниот столб. 14-дневно Ефект врз болести на 'рбетниот столб Додаток во исхраната од билка во прав.

 

бренд:

Приватна марка и етикета може да се прилагодат

Формула:

Еукомимија улмоиди, ризом коридалис, шафран, радикс ангелика тууо, ахирантес бидентата, жиг од пченка, ризом хуансионг, ризом атрактилодис, радикс клематидис, куркума.

Развој технологија:    

Кршење Cид на клетките, екстракција на суперкритична течност, честички микронизирани, изозотична технологија.

Технологија на производот:

Намалете ги токсичните и несаканите ефекти за производот, зголемување на биорасположивоста, погодна за апсорпција на ефективни хранливи материи од човечкото тело.

Позиционирање на производот:

Развој на здравствено решение.

Мисија на производот:

Повеќе надежи, повеќе можности, и поголема живост.

 

Предности:

  • SpineStrong е единствен додаток во исхраната формулиран за одржување на силен рбет и здравје на ’рбетниот столб
  • Поддржува заздравување на фрактури одблизу
  • Промовира нормален метаболизам на ензимите и хормоните
  • Зголемете ги дневните нивоа на енергија, поддржува здрава функција на клетките, и ви помага да го подобрите и одржите целокупниот состав на телото

 

*Овие изјави не се оценети од страна на Администрацијата за храна и лекови. овој производ(s) не е наменета за дијагностицирање, лекување, излечи или спречи какво било заболување.

 


Формулата за екстракт е изведена од традиционалните кинески традиционални рецепти, кои се користат за промовирање на здравјето на 'рбетниот столб во Кина повеќе од 100 години.

 

Состојки:

Екстракт од еукомија(240mg): Еукомијата може да ја користи скоро секој за да ги промовира функциите на ендокриниот систем, да ги промовира сексуалните функции, за подобрување на нормалниот раст, да се промовира заздравување, да се зајакне физичката структура и да се зајакне отпорот.

Ризома Коридалис Извадок(200mg): Луѓето го користат клубенот и коренот за лекови. Коридалис се користи за лесна депресија, благи ментални нарушувања, емоционални нарушувања, сериозно оштетување на нервите, и треперење на екстремитетите.

Екстракт од карфиол(264mg):Карфиолот може да помогне во спречување на „стврднување на артериите,” намален холестерол, и го намалуваат ризикот од срцеви заболувања. Карфиолот содржи хемикалии кои можат да ја разредуваат крвта за да спречат тромби, проширување на крвните садови, понизок крвен притисок, и го стимулира срцето.

Екстракт од Радикс Ангелика Духу(248mg) :Истражувањата покажаа дека Радикс Ангелика и нејзините активни состојки, како антиартросклеротичен, антихипертензивни, антиоксидантни антиинфламаторни агенси кои би ја ограничиле агрегацијата на тромбоцитите, се ефикасни во намалувањето на големината на церебралниот инфаркт и подобрувањето на резултатот на невролошки дефицит.

Екстракт од ахирантер корен NiuXi(200mg):NiuXi има функција на тонизирање на црниот дроб и бубрезите, зајакнување на тетивите и коските, лекување на слабост во нозете и колената, тешкотии при одење и едем во нозете. Нема функција во промовирање на циркулацијата на крвта.

Екстракт од апигенин(240mg):Апигенинот предизвикува автофагија (еден вид систем за рециклирање на клеточен отпад) во клетките на леукемијата, што може да ја поддржи можната хемопревентивна улога. Студиите покажаа дека апигенинот може да биде токсичен за црвените крвни клетки.

Екстракт од свила од пченка Стигма Мајдис(180mg):Свилата од пченка содржи протеини, јаглехидрати, витамини, минерали, и влакна. Исто така, содржи хемикалии кои можат да работат како апчиња за вода (диуретици), и може да го промени нивото на шеќер во крвта, и помагаат да се намали воспалението.

Вообичаен екстракт од овошје со цветање(248mg):Овошјето од обична цветање на дуња може да го растера влажниот ветер, гасени тетиви и активираат колатерали, реши влага за усогласување на желудникот.

Екстракт од ризома ареактилодис ланцеа(200mg):Состојките во испарливото масло на атрактилоди имаат функции на намалување на крвниот притисок, диуреза, промовирање на празнење на желудникот и антиинфламаторно воспаление.

Екстракт од Радикс Клематидис(240mg):Во комбинација со лушпа од радикс ангелика тууо во супа, третманот на стаза на крв тип на хернијација на лумбалниот диск има изразен ефект.

Chuanxiong масло(80mg):Chuanxiong Oil ги олеснува симптомите во менопауза и го олеснува предменструалниот синдром (ПМС),Задоволува од корорнарна срцева болест,Ги потиснува грчевите на мускулите. Го инхибира растот на цревните грам-негативни бактерии и габи на кожата. Спречува негативни ефекти од хемотерапија и третман со зрачење. Може да спречи тумори.

Куркума(60mg): Куркумата и особено неговото најактивно соединение куркумин имаат многу научно докажани здравствени придобивки, како што е потенцијалот за спречување на срцеви заболувања, Алцхајмерова болест и рак. Тој е потентен антиинфламаторно и антиоксидантно и може исто така да помогне во подобрување на симптомите на депресија и артритис.

 

 

Зошто да изберете нас?

 

1. Високо искусен тим за истражување и развој може да создаде по мерка, формулација заснована на наука.

2. Искористете ја нашата програма за приватна етикета и услуга за производство на договори.

3. Најсовремена производна линија со висок производствен капацитет. 

4. Куќи микробиолошки и аналитички лаборатории, кои се користат за завршување на сеопфатни тестови за сите сурови состојки и финални производи.

 

Што можеме да направиме за вас?

 

1. Приватно обележување на додатоци на фукциони билки

Нашите акции формулации за приватни етикети функционални додатоци на билки се едни од најдобрите наоколу.  Ние исто така обезбедуваме приватно обележување и бесплатни услуги за графички дизајн во внатрешноста за да бидете сигурни дека вашата нова марка ќе се истакне меѓу толпата.  Приватното обележување ви овозможува да ги користите нашите докажани формули за додатоци со сопствено брендирање и обележување на шишињата, додека ги елиминирате трошоците и времето потребно за развој на вашите сопствени формулации.  Користењето приватно обележување ви овозможува целосна линија на производи од првиот ден.

2. Прилагодени формулации

Многу наши клиенти кои ја користат нашата програма за приватна етикета и услуги за производство на договори, честопати откриваат дека им е потребна сопствена формулација за специфичен клиент.  Формулациите за нашите прилагодени додатоци ги развива нашиот тим на талентирани научници. Без разлика дали клиент доаѓа кај нас со постоечка формула, тој би сакал да ја подобриме, или имаат идеја за производ, но нема постоечка формула, нашите научници можат да создадат прилагодено прилагодено, формулација заснована на наука што ќе го направи нивниот концепт реалност. Нашиот искусен тим за истражување и развој е тука за да го направи тоа едноставен процес.  Можеме да обезбедиме тест серија за да можете да ја дознаете точната боја, вкус и состојки што ги сакате во вашата нова формулација.  Noе ве вклучиме и работиме за кратко време!

Ве молиме оставете порака, ние ќе ви дадеме повратни информации на време
  Кликни за да се освежи