Контактирајте не | Кинески

Повеќе надежи, повеќе можности, и поголема живост.

* 范围 仅限 本站 产品 及 新闻 版块 内容

За производите

 

У-лесен за простатитис

 

Лесно е единствен додаток во исхраната формулиран да помогне  го промовира здравјето на простатата и урината. Помага во подобрување на сексуалните перформанси, бројот и квалитетот на спермата. Промовира нормален метаболизам на ензимите и хормоните

Зголемете ги дневните нивоа на енергија, поддржува здрава функција на клетките, и ви помага да го подобрите и одржите целокупниот состав на телото.

 

бренд:

Приватна марка и етикета може да се прилагодат

Формула:

Глуварче, сириција гросвениори, ратан од тиква, radix polygonati officinalis, орли помине, коренот на бордо, пуерарија лобата, гарденија, sterculia lychnophora, жиг од пченка, портокал, коментари на сперма, ориз грав, кокоси од порија.

Развој технологија:

Кршење Cид на клетките, екстракција на суперкритична течност, честички микронизирани, изозотична технологија.

Технологија на производот:

Намалете ги токсичните и несаканите ефекти за производот, зголемување на биорасположивоста, погодна за апсорпција на ефективни хранливи материи од човечкото тело.

Позиционирање на производот:

Развој на здравствено решение.

Мисија на производот:

Повеќе надежи, повеќе можности, и поголема живост.

 

 

Предности:

Помага при ублажување на симптомите и болките предизвикани од простатитис;

Помага во одржување на правилна функција на простатата и урина;

Поддржува машко либидо, подобрување на бројот и квалитетот на спермата;
Помага во поддршка на здравјето на кардиоваскуларниот и имунолошкиот систем;
Анти-замор и подобрување на спиењето.  

*Овие изјави не се оценети од страна на Администрацијата за храна и лекови. овој производ(s) не е наменета за дијагностицирање, лекување, излечи или спречи какво било заболување.

 

 

 

Има 14 уникатни компоненти кои влијаат на целокупното здравје на простатата.

 

Состојки:

Екстракт од глуварче(2000mg):Глуварчето содржи хемикалии кои можат да го зголемат производството на урина и да го намалат отокот (воспаление).Истражувањата сугерираат дека глуварчето може да помогне во промовирање на нормалното производство и големина на клетките на простатата.

Екстракт од Purslane(1200mg):Purslane е испитан за неговите фармаколошки дејства кај невролошки нарушувања, дијабетес, рак, чиреви, микробни инфекции, заболување на црниот дроб, и како антиоксиданс и антиинфламаторно.

Екстракт од црвен грав (1000mg)Црвениот грав врши антиинфламаторно реагирање и има потенцијал како состојка што го промовира здравјето.

Екстракт од сперма коицис(600mg): Семе Coicist се користи за едем, бери-бери, негативна урина, влажен Би Lу Луан, дијареа со недостаток на слезина, карбункул на белите дробови. Да ја засили функцијата на слезината и да промовира диуреза, за ублажување на артритисот, за апсење на дијарејата, да се отстрани топлината и да се олесни одводнувањето на гној.

Екстракт од Луо Хан Гуо(600mg): Познато е дека Луо Хан Гу има позитивно влијание врз гликозата во крвта и помага во олеснување на оштетените клетки на панкреасот. Обезбедување на антиинфламаторни својства и зајакнување на имунитетот.

Одличен екстракт од корен од Burdock(400mg): Коренот на Burdock содржи повеќе видови моќни антиоксиданти, вклучувајќи го и кверцетинот, лутеолин, и фенолни киселини. Антиоксидансите ги штитат клетките во организмот од оштетување како резултат на слободните радикали. Тие можат да помогнат во лекување и спречување на низа различни здравствени состојби. Антиоксидантното дејство помага во намалување на воспалението.

Екстракт од Порија Кокос(400mg): Poria Cocos содржи хемикалии кои можат да ја подобрат функцијата на бубрезите, понизок холестерол во серумот, намалување на воспалението, или промена на имунолошката функција. Исто така, може да има антитуморни и анти-повраќачки ефекти.

Екстракт од цвеќиња HoneySuchle(400mg): HoneySuchle Цветовите може да се користат како антиинфективни активни состојки има широк антивирус ,ефекти против бактерии и очигледни ефекти против инфекции.

Екстракт од плодна стркулија од брод(360mg):Плодната стеркулија со брод може да го промовира движењето на цревата и да создаде благ лаксативен ефект. Отстранете ја топлината од белите дробови, да се излечи грлото, да се спротивстави на токсичноста, и да се релаксираат цревата.Подобрување на воспалението на мукозните. Смалување на спастичната болка.

Екстракт од лоза од тиква(300mg):Екстрактот од винова лоза помага во здравјето на простатата со промовирање на нормален проток на урина и помага во одржување на удобноста на мочниот меур.

Екстракт од пченкарна свила(260mg):Свилата од пченка содржи протеини, јаглехидрати, витамини, минерали, и влакна. Исто така, содржи хемикалии кои можат да работат како апчиња за вода (диуретици), и може да го промени нивото на шеќер во крвта, и помагаат да се намали воспалението.

Екстракт од полигонатум одоратум(200mg): Екстрактите од Polygonatum odoratum Druce имаат анти-стареењето на имунитетниот систем. Хиполипидемиско и анти-атеросклеротично дејство. Заштита на функцијата на миокардот, заштита на црниот дроб, заштита на нервната функција, антибактериски ефект.

Екстракт од гарденија(240mg): Гарденијата е плод на Гарденија јасминоиди, една од најчесто користените билки во кинеската медицина. Има интензивен горчлив вкус и релативно силна студена природа. Може да промовира мокрење.

Pueraria P.E..(160mg): Научниците пронајдоа докази за некои придобивки од Pueraria mirifica, вклучувајќи придобивки од менопаузата, функција на мозокот, структура на коските, и срцева функција, како и антиканцерогени и антиоксидантни активности.

 

 

Зошто да изберете нас?

 

1. Високо искусен тим за истражување и развој може да создаде по мерка, формулација заснована на наука.

2. Искористете ја нашата програма за приватна етикета и услуга за производство на договори.

3. Најсовремена производна линија со висок производствен капацитет. 

4. Куќи микробиолошки и аналитички лаборатории, кои се користат за завршување на сеопфатни тестови за сите сурови состојки и финални производи.

 

Што можеме да направиме за вас?

 

1. Приватно обележување на додатоци на фукциони билки

Нашите акции формулации за приватни етикети функционални додатоци на билки се едни од најдобрите наоколу.  Ние исто така обезбедуваме приватно обележување и бесплатни услуги за графички дизајн во внатрешноста за да бидете сигурни дека вашата нова марка ќе се истакне меѓу толпата.  Приватното обележување ви овозможува да ги користите нашите докажани формули за додатоци со сопствено брендирање и обележување на шишињата, додека ги елиминирате трошоците и времето потребно за развој на вашите сопствени формулации.  Користењето приватно обележување ви овозможува целосна линија на производи од првиот ден.

 

2. Прилагодени формулации

Многу наши клиенти кои ја користат нашата програма за приватна етикета и услуги за производство на договори, честопати откриваат дека им е потребна сопствена формулација за специфичен клиент.  Формулациите за нашите прилагодени додатоци ги развива нашиот тим на талентирани научници. Без разлика дали клиент доаѓа кај нас со постоечка формула, тој би сакал да ја подобриме, или имаат идеја за производ, но нема постоечка формула, нашите научници можат да создадат прилагодено прилагодено, формулација заснована на наука што ќе го направи нивниот концепт реалност. Нашиот искусен тим за истражување и развој е тука за да го направи тоа едноставен процес.  Можеме да обезбедиме тест серија за да можете да ја дознаете точната боја, вкус и состојки што ги сакате во вашата нова формулација.  Noе ве вклучиме и работиме за кратко време!


Ве молиме оставете порака, ние ќе ви дадеме повратни информации на време
  Кликни за да се освежи